LANDSCAPE FESTIVAL PLZEŇ 2017

Během příprav jubilejního pátého ročníku Landscape festivalu jsme se často setkávali s otázkou, co je to ten [ˈlændskeɪp]? Otázka míří k samotné podstatě celého projektu. Landscape (angl. krajina) je ústředním motivem festivalu, který po čtyřech předešlých ročnících v Opavě a v Praze na Nákladovém nádraží Žižkov obrací svoji pozornost na scenerii města Plzně – Evropského hlavního města kultury 2015.

 

Krajina a veřejný prostor západočeské metropole budou od května do září platformou pro dialog s veřejností o možnostech vnímání našeho okolí. Festival opět přináší řadu inspirujících výstav s příklady kvalitní české i zahraniční krajinné tvorby. Jsou to však především site specific instalace českých a zahraničních umělců a architektů, které vyvolají diskuzi, jak se vyvíjet dál a jak pracovat s potenciálem moderního a dobře fungujícího města. Na témata festivalu budou probíhat v rámci doprovodného programu také debaty, přednášky, konference či workshopy.

 

Plzeňská krajina přináší hned několik motivů, se kterými festival pracuje. Je to krajina historického centra města s otázkou použití zeleně. Industriální krajina jako upomínka na průmyslový rozvoj města (areál DEPO 2015, Papírna Plzeň či prostor Plzeňského Prazdroje). Formou studentských intervencí vstupuje festival i do areálu nemocnic, kde otevírá téma poloveřejného prostoru a jeho citlivé atmosféry. Přes letní měsíce bude těžištěm festivalu krajina rekreační, která je v Plzni doslova na dosah.

 

Hana Boříková
koordinátorka festivalu

Organizátoři

MINULÉ ROČNÍKY

Kontakt