VÍTKOV • KARLÍN • ŠTVANICE

Jedinečná instalace ve veřejném prostoru spojující tři pražské městské části.

Vysazením narcisových cibulí jsme vytvořili linii vedoucí z ostrova Štvanice, přes Karlín a Vítkov. Zdůrazňujeme tak nově vytvořenou procházkovou trasu, na níž se za pár týdnů objeví nové intervence ve veřejném prostoru v rámci Landscape Festivalu 2018. Narcisy mezi sebou vytvářejí síť vztahů vytvořenou samotnými autory osázení – studenty, náhodnými kolemjdoucími, dobrovolníky i místními obyvateli. Listopadová výsadba byla nejen participativním happeningem, ale i jedinečným společným autorským dílem.

OFICIÁLNÍ HASHTAG #narcisyproprahu

happening sázení narcisů

17.–19. 11. 2017

Iniciátory happeningu #NARCISYPROPRAHU jsou Johana Šimčíková a Jakub Med ze studia DVA ARCHITEKTI. Cibule narcisů zprostředkovala Česká asociace pro krajinářskou architekturu (ČAKA), která je součástí Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu (SZKT), a dodala společnost JUB Holland.

PROPOJENÍ

Cílem a celkovou strategií je použití jarních narcisů jako výjimečného městského prvku. Žlutý pás narcisů se náhle objeví a zjeví novou, dočasnou dimenzi města. Vytvoří se tak nové propojení tří významných městských čtvrtí.

PÁS KVĚTIN

Rostliny vysázené v pásu vytvoří orientační prvek v prostoru mezi Štvanicí, Karlín a Vítkovem. Zdůrazní nově vytvořenou procházkovou trasu, na níž se o pár měsíců později objeví další intervence ve veřejném prostoru v rámci Landscape Festivalu 2018.

PLÁN A PRINCIP NÁHODY

Narcisy budou volně zasazeny autory – studenty, náhodnými kolemjdoucími, dobrovolníky a místními obyvateli. Toto osázení proběhne ve vytyčeném prostoru vedoucím ze Štvanice na Vítkov. Výsadba je tak nejen participativním hapenningem, ale i jedinečným společným autorským dílem.

TECHNIKA SÁZENÍ

Postupuj, prosím, následovně:
1. Vyhloubej jamku
2. Vsaď cibuli
3. Zakryj drnem
4. Opakuj tisíckrát
5. Počkej na jaro, až rostliny vykvetou