Archiv

ZAHÁJENÍ LANDSCAPE FESTIVALU SE BUDE KONAT 19. 6. 2020 Nenechte si ujít kapelu Už jsme doma v žižkovské Beergarden

  19. 6. 2020

  BEERGARDEN ŽIŽKOV

Termín zahájení letošního ročníku už je znám! Rezervujte si páteční večer, 19. 6., na slavnostní zahájení Landscape festivalu Žižkov. Následující víkend, 20. a 21. 6., se můžete těšit na performance PLÍCE ŽIŽKOVA, na kterých spolupracujeme s TANEC PRAHA. Performance bude reagovat na instalace festivalu. Podrobnější informace budeme postupně zveřejňovat. 

PRVNÍ VLAŠTOVKOU LETOŠNÍHO LANDSCAPE FESTIVALU ŽIŽKOV JE ONLINE VÝSTAVA PRAGUESCAPE Tisková zpráva

  1. 4. 2020

  Praha

Osmý ročník Landscape festivalu věnujícího se městské krajině a veřejnému prostoru by se měl i vzhledem k situaci okolo viru COVID-19 konat na pražském Žižkově bez výrazných změn. Jeho první vlaštovkou je virtuální výstava PRAGUESCAPE, která je ke zhlédnutí na webových stránkách pořádající Galerie Jaroslava Fragnera.

Tisková zpráva k festivalu je k dispozici ke stažení zde.

PRAGUESCAPE / VÝSTAVA ONLINE Průvodce pražskou krajinářskou architekturou

  27. 3. 2020

  Praha

Výstava PRAGUESCAPE, která je dostupná také v knižní podobě jako česko-anglický průvodce, představuje výrazné projekty krajinářské architektury, jež byly realizovány na území Prahy v posledních zhruba třiceti letech. Galerie Jaroslava Fragnera umožňuje ode dneška svým návštěvníkům zhlédnutí výstavy online.

Nabízí tedy dlouhý seznam míst naší metropole, kde se lze za současné mimořádné situace spojené s epidemií viru COVID-19 bez obav odreagovat a načerpat síly. Výstava s knihou vznikla před dvěma lety v rámci Landscape festivalu Praha 2018 a jejich realizaci finančně podpořilo Hlavní město Praha. Festival tak tímto projektem ohlašuje svůj návrat do metropole a vybízí k seznámení se zdejším děním na poli současné krajinářské architektury ještě před jeho začátkem.

Prohlédnout si ji můžete ZDE.

LANDSCAPE FESTIVAL SE VRACÍ NA ŽIŽKOV

  5. 3. 2020

  Praha 3

Landscape festival se rodil v letech 2014 a 2015 právě na pražském Žižkově. Jeho první dva ročníky se konaly v areálu Nákladového nádraží a v jubilejním roce 2018 se sem vrátil svými aktivitami na vrchu Vítkov a v jeho okolí. Dodnes zde můžeme najít několik instalací jako například Pozorovatelnu od architektů Ehla & Koumara, Czechoslovak pixel skupiny designérů kolem Davida Karáska, Stoletou lípu sochařů Lukáše Gavlovského a Romana Švejdy anebo schodiště s názvem Žižkovská highline z dílny studia Archwerk. To již dva roky propojuje nešťastnou křižovatku u divadla Ponec s cyklostezkou pod Vítkovem a pro mnohé je každodenní zkratkou nejen na cestě do zaměstnání.
Právě na tyto aktivity se bude snažit letošní osmý ročník navázat a tak po Opavě, Plzni a Ostravě obrátí festival znovu svou pozornost ke krajině Žižkova. Jeho záměrem je zde nejen vyvolávat diskusi o krajinářské architektuře a umění ve veřejném prostoru, ale také opět zasáhnout formou architektonických intervencí, uměleckých instalací a happeningů do života obyvatel a návštěvníků naší městské části.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK