Idea landscape festivalu 

Krajinářské architektuře není v České republice zatím věnován tak velký prostor, jaký by si zasloužila. Základní ideou festivalu je zvýšení povědomí o rozsahu, smyslu a významu oboru krajinářské architektury ve vztahu k současné architektuře, umění a veřejnému prostoru. Projekt Landscape festival se snaží o osvětu a mezioborový dialog nejen českých, ale také mezinárodních odborníků, umělců, politiků a široké veřejnosti.

KRNOV 2021

Devátý ročník festivalu se koná poprvé v Krnově, potřetí se tak vrací do Moravskoslezského kraje. Trasa festivalu provede návštěvníky Krnovem tak, aby upozornila na výjimečné množství parků a dalších typů městské zeleně, a podtrhla jejich architektonický, krajinářský, přírodní a rekreační potenciál. Mimo historické centrum povede například k areálu sportovišť u Sokolovny, do okolí krnovských řek, na Sídliště pod Cvilínem, ale i na samotný vrch Cvilín.

Historie

Po iniciačních aktivitách v okolí Galerie Jaroslava Fragnera v roce 2013 se v dalších dvou letech konal Landscape festival na Nákladovém nádraží Žižkov v Praze. V roce 2016 putoval do slezské Opavy, v roce 2017 do západočeské Plzně a v jubilejním roce 2018 se konal opět v Praze. V roce 2019 působil v Ostravě, vloni se vrátil opět na pražský Žižkov, aby letos zamířil opět do Slezska. Pravidelně a cíleně se tedy koná kromě Prahy i v dalších městech České republiky nejen proto, aby zkoušel nová prostředí, ale také aby byl ambasadorem témat krajinářské architektury a umění ve veřejném prostoru i mimo velká města.

Organizátor

Organizátorem festivalu je Galerie Jaroslava Fragnera, provozovaná spolkem Architectura. Více informací na www.gjf.cz.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK