Idea landscape festivalu 

Krajinářské architektuře není v České republice zatím věnován tak velký prostor, jaký by si zasloužila. Základní ideou festivalu je zvýšení povědomí o rozsahu, smyslu a významu oboru krajinářské architektury ve vztahu k současné architektuře, umění a veřejnému prostoru. Projekt Landscape festival se snaží o osvětu a mezioborový dialog nejen českých, ale také mezinárodních odborníků, umělců, politiků a široké veřejnosti.

KRNOV 2021

Devátý ročník festivalu se bude konat v poprvé v Krnově, potřetí se tak vrací do Moravskoslezského kraje. 

Program

Formou architektonických intervencí a uměleckých instalací, výstav, debat a happeningů se festival snaží zdůraznit důležitost veřejného prostoru a zeleně pro město. Vyhledává degradované a diskutabilní plochy města, které mají potenciál stát se novými centry kulturního a společenského života. Tato místa se pak snaží site-specific instalacemi a happeningy oživit, kultivovat a nastínit jejich budoucí možný rozvoj. Hledá tak identitu těchto míst – reaguje na jejich problematiku a podtrhuje jejich lokální hodnoty.

Historie

Po iniciačních aktivitách v okolí Galerie Jaroslava Fragnera v roce 2013 se v dalších dvou letech konal Landscape festival na Nákladovém nádraží Žižkov v Praze. V roce 2016 putoval do slezské Opavy, v roce 2017 do západočeské Plzně a v jubilejním roce 2018 se konal opět v Praze. Po loňském působení v Ostravě, kde se znažil propojit historické centrum s Dolní oblastí Vítkovice se vrací na pražský Žižkov.

Organizátor

Organizátorem festivalu je Galerie Jaroslava Fragnera, provozovaná spolkem Architectura. Více informací na www.gjf.cz.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK